Newsletter
Chcesz być informowany o ofertach specjalnych i nadchodzących wydarzeniach w naszej firmie?
 


 

Biologiczne oczyszczalnie ścieków

Firma MONBUD oferuje Państwu ekologiczne, oszczędne, biologiczne oczyszczalnie ścieków. Stanowią one kompletne zestawy do utylizacji ścieków bytowo - gospodarczych z domków jednorodzinnych, letniskowych, punktów gastronomicznych, małych pensjonatów, leśniczówek oraz gospodarstw indywidualnych.

Zapraszamy do zapoznania się z metodami oczyszczania ścieków i opisem systemów.
 

Oczyszczalnia biologiczna BioPura

W oczyszczalni wykorzystano najnowszą technologię oczyszczania poprzez zanurzone złoża biologiczne co zapewnia bardzo wysoką skuteczność przy zachowaniu małych gabarytów oraz niskich kosztów eksploatacji.
« czytaj więcej
 

Biologiczne oczyszczalnie ścieków SBR

Oczyszczalnie ścieków odbywa się z zastosowaniem metody osadu czynnego. Jest to proces biologiczny, w którym mikroorganizmy tlenowe wykorzystują zawarte w ściekach zanieczyszczenia do własnych procesów życiowych - w ten sposób je usuwając. Nowoczesna konstrukcja oczyszczalni i zastosowana metoda oczyszczania, uniemożliwiają przedostawanie się zanieczyszczeń do środowiska.
« czytaj więcej
 

Sposób działania biologicznych oczyszczalni bezdrenażowych

Oczyszczanie odbywa się bez procesów gnicia, w systemie zamkniętym. Do cyrkulacji ścieków wykorzystywane są pompy mamutowe (podnośnik powietrzny). W pierwszym zbiorniku następuje wstępne osadzanie zanieczyszczeń...
« czytaj więcej
 

Biologiczna oczyszczalnia ścieków MBBR

W rozwianiu zastosowano biologiczną metodę oczyszczania ścieków z zastosowaniem ruchomego złoża napowietrzanego. Oczyszczalnia wyposażona jest w urządzenia automatyki i sterowania zapewniające stabilny przebieg procesów oczyszczania.
« czytaj więcej
 

Techologia biologicznego oczyszczania bezdrenażowego

Do pierwszego zbiornika trafiają wszystkie ścieki pochodzące z gospodarstwa domowego. Cięższe cząsteczki opadają na dno, natomiast zanieczyszczenia lżejsze, jak na przykład tłuszcze, unoszą się na powierzchni.
« czytaj więcej
 

Zalety oczyszczalni biologicznych

Koszt budowy oczyszczalni wraz z eksploatacją zwraca się już po trzech latach użytkowania, a w latach następnych koszt eksploatacji wynosi jedynie około 20-30% kosztów poniesionych na eksploatację szamb.
« czytaj więcej